sprzęt

W obecnej dobie diagnostyki gastroenterologicznej poza umiejętnościami klinicznymi lekarza zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia sukcesu terapeutycznego ma wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny oraz umiejętność wykonania badań i zabiegów na wysokim poziomie.
Sprzęt diagnostyczno-zabiegowy

exera3GASTROMED posiada pierwszy we Wrocławiu zarówno wśród Publicznych jak i Niepublicznych Ośrodków Służby Zdrowia unikatowy system EVIS EXERA III.

EVIS EXERA III jest najnowszej generacji systemem endoskopii HDTV i NBI wprowadzonym do diagnostyki w ostatnim okresie. System ten umożliwia wykonania badań endoskopowych na wyjątkowo wysokim poziomie obrazowania, niespotykanym do tej pory w sprzęcie poprzedniej generacji. Badania endoskopowe wykonane przy użyciu EXERA III oraz aparatów serii 190 dają możliwość rozpoznania zmian chorobowych w przewodzie pokarmowym, które pozostają niewidoczne w innych, starszych aparatach. Pompa wodna Olympus Hydrojet – stosowana do oczyszczania pola operacyjnego podczas zabiegów endoskopowych. Innoflex™ – technologia pozwalająca na zmianę sztywności sondy endoskopu w czasie wykonywania badania. Sztywność kolonoskopu może być dobierana w zależności od pokonywanego w danym momencie odcinka jelita. Rozwiązanie to w ogromnym stopniu skraca czas badania i zwiększa komfort pacjenta.

 

exera

04120413Elektrochirurgia – Diatermia VIO 200D

Automatyczna regulacja mocy
Nowe i ulepszone tryby cięcia CUT i koagulacji COAG
Zmiany parametrów cięcia lub koagulacji i ich wpływ na tkankę są przedstawiane w formie graficznej na wyświetlaczu
Funkcja ReMODE: Zdalne sterowanie programami aparatu bezpośrednio „ze stołu operacyjnego”
VIO 200D – podstawa dla dalszej rozbudowy systemu, np. o przystawkę argonową APC2

Koagulacja w osłonie argonu – ERBE APC2

Kontrola i możliwość regulacji głębokości koagulacji plazmą argonową
Koagulacja bezkontaktowa kontrolowana poprzez układ samoograniczenia
Zintegrowany system wspomagania zapłonu w trakcie inicjalizacji koagulacji
Wspomagane argonem cięcie
Silna redukcja karbonizacji i waporyzacji, minimalne tworzenie dymu
Możliwość podłączenia 1 lub 2 instrumentów argonowych

0416Cyfrowy ultrasonograf ALOKA Alpha 7

Najwyższa jakość obrazu dzięki japońskiej technologii Ultimate Compounding TechnologiesObrazowanie 3D/4D wykorzystujące unikalne hemisferyczne głowice wolumetryczne (HST+) zapewniające fotorealistyczne obrazowanie 3D w czasie rzeczywistym o niespotykanej jakości i szybkości.

Zespolona technologia podwójnego ogniskowania wiązki zapewniają najwyższą rozdzielczość kontrastową, przestrzenną oraz czasowąFunkcja umożliwiająca wczesną ocenę arterosklerozy oraz badania sprężystości naczyń

ALOKA Alpha 7 jest cyfrowym, klinicznym aparatem klasy Premium zbudowanym w nowatorskiej technologii Ultimate Compounding Technologies – oferuje obrazowanie diagnostyczne najwyższej jakości i wydajności na poziomie dotąd niespotykanym w świecie ultrasonografii.

Najnowszy system firmy ALOKA, stanowiący ukoronowanie rozwoju technologicznego serii ProSound, przełamuje wiele barier technologicznych dotychczas nie do pokonania. Zaprojektowany dla tego systemu układ formowania wiązki Compound Pulse Wave Generator, wspomagany układem opóźniającym o najwyższej precyzji, jest zdolny generować sygnały o niespotykanej czystości. Jednocześnie – co jest absolutną nowością – układ ten w pełni i na bieżąco kontroluje charakterystykę sygnału nie tylko na poziomie beamformera, lecz także na poziomie każdego pojedynczego kryształu głowicy przez cały czas transmisji. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu najszybszych dostępnych układów przetwarzania danych, a efektem tego jest możliwość stosowania pulsów, których uzyskanie do niedawna było uważane za technicznie nieosiągalne. Pozwoliło to m.in. na stworzenie nowej, nieznanej dotąd opcji obrazowania Dopplerowskiego eFlow, łączącej w sobie niespotykaną wcześniej czułość z niewiarygodną wprost rozdzielczością przestrzenną i czasową. Zastosowanie tej opcji pozwala obserwować przepływy i unaczynienie tkanek z dokładnością nieosiągalną dotąd nawet przy zastosowaniu środków kontrastowych. Na czystość obrazu ma również istotny wpływ zastosowanie głowic hemisferycznych o konstrukcji wielorzędowej (HST+) z ogniskowaniem dwupłaszczyznowym.

04140415usg4usg5

0417Digitrapper pH – ambulatoryjny całodobowy rejestrator pH

Duży ekran, który ułatwia obsługę
Kalibracja systemu pH-metrycznego bez udziału pacjenta
Klawisze obsługiwane przez lekarza ukryte podczas badania
Ergonomiczny projekt minimalizuje niewygody i zdenerwowanie pacjenta
Jeden przycisk zaznaczający wydarzenia, co ułatwia zgłaszanie objawów przez pacjenta
Komunikacja z komputerem na podczerwień eliminuje konieczność montażu kabli i interfejsu
Ulepszona funkcja identyfikacji LES z realnym wykresem manometrycznym na ekranie
Możliwość wyboru pomiędzy raportem dostosowanym do własnych potrzeb lub standardowo zaprogramowanym raportem zawierającym całodobowy wykres refluksu, wartości normalne i indeks refluksu
24-godzinna pH-metria przełyku jest jedną z najważniejszych technik badawczych w diagnostyce choroby refluksowej przełyku. Podstawową zasadą badania pH-metrycznego jest zapis wartości pH poprzez wewnątrzprzełykową elektrodę, podłączoną do zewnętrznego rejestratora danych.

0423Impedancja –pH 24 godzinna przełyku

Ohmega jest niewielkim i lekkim systemem ambulatoryjnym łączącym w sobie możliwość rejestracji Impedancji oraz pH. W rezultacie Ohmega wykrywa epizody refluksowe przy użyciu pomiaru Impedancji i kategoryzuje je jako kwaśne lub nie kwaśne (lekko kwaśne) używając tradycyjnego pomiaru pH. Epizody refluksu płynnego / gazowego są również wykrywane i analizowane.

0419Endoskopia kapsułkowa MiroCam

Endoskopia kapsułkowa MiroCam firmy IntroMedic jest najnowszym nieinwazyjnym badaniem jelita cienkiego. Jest to urządzenie wielkości tabletki o wymiarach (24 x 11mm). Kapsuła zawiera: soczewkę, kamerę cyfrową, źródło światła, nadajnik, antenę oraz baterię o znacznej pojemności. Kapsułka jest połykana przez Pacjenta i przemieszcza się biernie przez przewód pokarmowy wykonując liczne zdjęcia. Całość zestawu endoskopii kapsułkowej obejmuje również: rejestrator z kompletem anten oraz stację roboczą, która zczytuje dane pod postacią sekwencji filmowych zapisanych w rejestratorze podczas badania. Urządzenie posiada wysoką rozdzielczości (HD), oraz możliwość wykonania 4 zdjęć na sekundę co przy czasie badania ok. 11 godzin (żywotność baterii) daje ok. 120 tysięcy zdjęć przewodu pokarmowego. Po zakończeniu badania kapsułka drogą naturalną zostaje wydalona, jest jednorazowa i nie nadaje się do ponownego użycia. Badanie niezastępuje gastroskopii i kolonoskopii, nie daje też możliwości pobrania wycinków. W trakcie badania Pacjent może wykonywać codzienne czynności, większość chorych uważa, że procedura jest nieuciążliwa.

Sprzęt do mycia i dezynfekcji

042004211Myjnia automatyczna Olympus MINI ETD2 na kwas nadoctowy (PAA)

Mycie i termiczno-chemiczna dezynfekcja endoskopów giętkich firmy OLYMPUS. Płyn do dezynfekcji nie jest oparty na toksycznej formalinie, ale na kwasie nadoctowym, co zapewnia najbardziej efektywną czystość endoskopów giętkich oraz brak działania toksycznego i alergizującego dla pacjentów i personelu. Minimalizuje niszczący wpływ stężonych środków dezynfekujących na endoskopy (zastosowano niskie stężenie płynów i także czynnik temperaturowy – temp. około 35 stopni). Zastosowano lampę ultrafioletową do dezynfekcji wody przepłukującej.

Myjnia półautomatyczna Praxis Cleaner do wstępnego mycia endoskopów —>

04211Sterylizator EUROCLAV (MELAG)

Próżnia wstępna gwarantująca wysoki poziom sterylizacji narzędzi
Elektroniczne sterowanie parametrami, które ciągle nadzorują ciśnienie, temperaturę i czas trwania programu
Cztery programy sterylizacyjne oraz jeden dla wersji z systemem próżniowym, a także dwa programy testowe
Możliwość zamontowania bezpośrednio na autoklawie demineralizatora wody MELAdem 37 automatycznie zaopatrującego sterylizator w wodę demineralizowaną

0422Myjka ultradźwiękowa STABILO

Stosowana do czyszczenia wstępnego narzędzi endoskopowych przed sterylizacją

Comments are closed